KUHU MINNA

Aktiivse puhkajana otsid kindlasti mõnusaid matkaradu ja sportimisvõimalusi.

Saa osa Eesti ajaloost ning külasta meie piirkonna vaatamisväärsusi.


Loomapargi fauna on mitmekesine: kokku elab Alaveski talus 90 erinevat looma, lisaks 28 faasanit. Talus võib näha karupreili Mõmsikut ja karupoiss Harryt, väikesi karupoegi, ilveseid, oravaid ja rebaseid, hirvi ja pargi kõige vanemaid asukaid metssigu.


Perega puhkajale

Pisematele puhkajatele pakuvad kindlasti huvi erinevad loomad, muuseumid, ujumine, tornides ronimine. Siin saab seda kõike teha!

Talispordi armastajale

Haanjamaa on tunutud oma lumerohkete talvede poolest ning Haanja Puhke- ja Spordikeskuseses on just see koht, kust leiad parimad suusarajad.


Korraldavad nii päevamatku kui lühemaid matkasid. Külaline saab alati soovi korral proovida ka ise rakendi juhtimist. Koerarakendiga sõita saavad nii lapsed kui täiskasvanud, suuremad ja väiksemad grupid. 


Suusarajad (1, 2, 3 ja 5 km) sobivad suvel jooksmiseks ja rattasõiduks. 1,4 km pikkune kergliiklustee Haanja-Kurgjärve, 2 km pikkune rollerirada, laskesuusatiir, multispordiväljak (hoki, korv- ja jalgpall), jalgpalliplats, madalseiklusrada. Pubi, dušid, riietusruumid, saunad, spordikohvik. Suusaõpe ja matkajuhi teenus.


2017. aastal avatud Põhja-Euroopa moodsaima kitsefarmi kvaliteetsest piimast valmivad maitsvad tooted. Andri-Peedo talus saab tutvuda tänapäevase moodsa taluga, kus kasvatatakse kitsi ja valmistakse kitsepiimatooteid. Väga tähtis on talule loomade heaolu.


Koiva ja Mustjõgi on väga olulised veekogud Kotuse piirkonnas. Tegu on iseloomult justkui vanaisa (Koiva) ja noore ringi jooksva lapselapsega (Mustjõgi). Koiva on rahulik, ~40 meetri laiune, lookleb vaikselt kõrgemate liivakallaste, puisniitude ja männimetsade vahel, kuid kui vaja väge näidata, siis suurvee ajal paisub kohati rohkem kui kilomeetri laiuseks. 


Aktiivne puhkus

ATV-SÕIDUD

Hea võimalus proovida ja kogeda midagi raju. Erinevad rajad, mis on tähistatud värviliste lintidega ning asuvad väljaspool looduskaitsealasid.


Aktiivne puhkus

RÕUGE JÄÄVÄLJAK

Rõuge jääväljak asub koolihoone kõrval. Loodusliku jääga valgustatud liuväli toimib talveperioodil vastavalt ilmastikuoludele.
Suvel samas kunstmurukattega jalgpalliväljak.


Aktiivne puhkus

SAUNARENT

Saunamaa pakub nautimiseks erinevat tüüpi saunu: eesti saun, soome saun, koobassaun ehk maasaun, indiaanisaun ja uusim neist on kilesaun. Kümblustünnid.


et
Scroll to Top