SA Rõuge Valla turism

sihtasutus Rõuge Valla turism

Sihtasutus tegeleb Rõuge vallas turismivaldkonna ja turismiteenuste korraldamise ning arendamise, turismiobjektide haldamise ja parendamisega.

Sihtasutus haldab Rõuge valla kolme suurimat objekti, milleks on Suur Munamägi, Rogosi mõis ning Rõuge Ööbikuorg ja Pesapuu vaatetorn.

Rõuge valla vaatamisväärsused

Piirkonna tutvustus

Rõuge vald on tuntud oma kauni looduse poolest, mis hõlmab järvistuid, metsi, rabasid ja maalilisi maastikke.

Valla territooriumil on mitmeid järvi, näiteks Rõuge järv, Kahrila järv ja Liinjärv, mis pakuvad võimalusi kalastamiseks ja veeharrastusteks.

Rõuge vald on atraktiivne paik nii elanikele kui ka külastajatele, kes otsivad maalilist loodust, rahulikku elukeskkonda ja võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Mida pakume

Rõuge vallas on väga palju toredaid ettevõtteid, kes pakuvad toitlustust, majutust, kultuurisündmusi ja aktiivseid tegevusi.

Piirkonnas on mitmeid matka- ja jalgrattaradu, mis võimaldavad avastada siinset looduse ilu. Kuulsaim neist on Ööbikuorg, mis on kaunis org, kus voolab väike jõgi ning mille ümbruses on mitmeid matkaradu ja vaatamisväärsusi.
Lisaks looduslikule ilule on Rõuge vallas ka kultuuripärandit. Siin mitmeid ajaloolisi puidust kirikuid nagu Rõuge, Haanja ja Mõniste kirikud, mis pakuvad huvi ajaloo- ja arhitektuurihuvilistele.

et
Scroll to Top