Mida vaadata?


Suur Munamägi

Suure Munamäe vaatetorn

Baltikumi kõrgeimas tipus asub Suure Munamäe vaatetorn, mis on 29,1 meetri kõrgune ja selle tipp paikneb 346,7 meetrit üle merepinna. Tornist avaneb vaade 70 km kaugusele.

Aprill-August 10-20 / September- Oktoober 10-17 / November – Märts 10-15

Täispilet 6€ /Laps 4€ / Perepilet 15€

Aadress: Haanja, Rõuge vald, Estonia


Ööbikuoru vaatetorn Pesapuu

Rõuge Ööbikuoru Pesapuu vaatetorni kõrgus on 30 meetrit (ülemine vaateplatvorm asub 27 meetri kõrgusel) ning välimuselt meenutab ta kahe linnupesaga puud.

Vaba pääse 24/7

Aadress: Tindi küla, Rõuge, 66201

Ööbikuoru vaatetorn Pesapuu

Eesti Ema monument

Monument kajastab meie kõikide tulevikulootusi, väärtustab eesti naist emana, väljendab tänutunnet, liidab rahvast ning annab meile kindla sõnumi, et kestame rahvana ajast aega. 

Aadress: Jõe 4, Rõuge, 66201 Võru maakond


Hävitatud Eesti kodu mälestuskompleks

See kompleks on pühendatud kõikidele eesti kodudele, mis said kannatada sõjakeerises ja inimestele, kes küüditamistega oma kodudest välja aeti eemale perekonnast ja kodumaast. Mälestusmärk kujutab endast kivist laotud seina, milles on aken, selle ees kõrgele ulatuv korsten ja paljastuv ahi.

Vaba pääse 24/7

Aadress: Hüti küla, Rõuge vald, Võrumaa


Rõuge Maarja kirik

Rõuge Maarja kirik

Esimene kivist kirik ehitati Rõugesse 16. saj. mõisnik Kurseli kulul, kes andis kirikule ka maa. Kiriku ümber koondus elu, siia rajati kool, kõrts, surnuaed, apteek, kus töötas arst, kauplus jm. 1730. a. ehitati Põhjasõjas hävinud kiriku asemele uus, mis oli madalam eelmisest kirikust.

Aadress: Rõuge, Võrumaa, Estonia


Viitina mõis

1542. a. andis Tartu piiskop Johann mõisa dr. jur. Jürgen Holdschner’ile, 1598. a. müüs tema poeg Cremon Bertram Viitina Otto v. Vietinghoff’ile (arvatavasti on siit pärit ka kohanimi). Vietinghoffide suguvõsa käes oli mõis 1782. aastani, mil läks tütre kaasavarana von Kruedener’ile (Krüdener’ile)

Aadress: Viitina, Rõuge vald, Võrumaa


Rogosi manor

Rogosi mõis

Rogosi mõis on vana kastell-tüüpi mõis, mis asub Haanja kõrgustikul nelja järve vahelisel alal Ruusmäe külas.

Rogosi mõis pakub erinevaid teenuseid: majutus teenus, toitlustus, ruumide rent, ürituste korraldamine, laagrid, seminarid ja giidiga jalutuskäigud mõisas.

Aadress: Tammiku tee 13, Ruusmäe, Rõuge vald, Võrumaa


Filmi Vargamäe külastuskeskus

Filmi Vargamäe külastuskeskus asub Vastse-Roosa külas. Siin filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilmi “Tõde ja õigus”. Siinsed hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, kuid kompleks sai omanäoline ja muutus nii koduseks, et filmitegijad otsustasid selle alles jätta. Nii saigi alguse Filmi Vargamäe külastuskeskus.

Aadress: Tüviste, Vastse-Roosa küla, Rõuge vald, Võrumaa 66013


Metsavenna talu

Talu alustas tegevust 19. juunil 1999. aastal. Põhitegevuseks sai tookord metsavenna teema tutvustamine.2004. aastal kaasajastati köök ja uuendati klientidele väike saal.2010. aastast on katsetatud ja väikest viisi tehtud juustu, mida on senini müüdud vaid Metsavenna poes.Juustu tegemiseks on kasutatud OÜ Lõunapiima ökopiima.

Aadress: Metsavenna talu, Vastse-Roosa küla, Rõuge vald, Võrumaa 66013


Mõniste talurahvamuuseum

Mõniste Talurahvamuuseum on vanim vabaõhumuuseum Eestis! Külastajat ootab ees Lõuna-Eesti talu läbi sajandite Mõniste üldajalugu kiviajast tänapäevani. 19. sajandi taluhooned ja hoonesisustus. 20. sajandi alguse taluhooned ja hoonesisustus. Talu põllutööriistad, hobuseriistad, sepatööriistad, tarbevahendid, talutekstiilid. 1930. aastate talurahvakauplus.

Aadress: Kuutsi küla, Rõuge vald, Võrumaa 66018


Vabadussõja mälestussammas

Vabadussõjas langenud ja haavadesse surnud 200 rõugelase mälestuseks püstitati koguduse pastori Valter Viksi eestvedamisel 1926. a. kiriku juurde, teisele poole Rõuge-Haanja maanteed kunstnik Voldemar Melliku (1887-1949) poolt modelleeritud mälestussammas. 

Aadress: Rõuge, 66201 Võru maakond


Rõuge Suurjärv

Suurjärv asub sügavas Rõuge ürgorus ja kuulub Rõuge aheljärvestikku. Suurjärvest kagu pool paiknevad samas ürgorus Liinjärv ja Valgjärv, loode pool Kaussjärv, Ratasjärv, Tõugjärv ja Kahrila järv. Suurjärv nagu ka teised Rõuge järved on tekkinud jääaja lõpul jääsulamisvete uuristava tegevuse tagajärjel. Suurjärv on Eesti järvedest kõige sügavam – 38 meetrit. 

Aadress: Rõuge, Võrumaa


Pähni kõlakojad

Kõlakojad on hiidruuporist koosnev installatsioon, mis on valminud Eesti Sisearhitektuuri üliõpilaste esimese kursuse tööna. Kolmemeetrise läbimõõduga metsa kõlakojad pakuvad külastajatele kohta mõtisklemiseks ja omaette olemiseks ning kuulata looduse hääli.

Aadress: Pähni küla, Rõuge vald, Võrumaa.

et
Scroll to Top