Aktiivne puhkus

Vaata sügavale loodusesse, siis mõistad kõike palju paremini !

Rõuge Ürgoru matkarada

Edasi-tagasi liikumissuunaga  (üks suund 10 km, kokku 20 km) matkarada laskub kiige juurest Rõuge ürgorgu, möödub pisikesest tiigist ja kulgeb mööda allikaterikast oru nõlva.

Avatud

Alati avatud

Address

Rõuge vald, Võrumaa

RMK PÄHNI METSAÕPPERADA

Pähni loodusõpperada on 3 km pikk, kus on 20 huvipunkti. Sissetallatud radu enamasti ei ole ja edasiminekutee tuleb otsida üle muru, läbi märja rohu või läbi metsa minnes.

Address

Pähni küla, Rõuge vald, Võru maakond 

Avatud

Alati avatud

Tõrvandu metsaõpperada

Tähistatud ja kirjeldatud 3 km pikkune matkarada on mõeldud kõigile metsast ja matkamisest huvitatuile. Rajal asuvad lõkkeplatsid, telkimisala ning varjualused. Raja 25 vaatluspunkti on läbitavad ka autoga.

Avatud

Alati avatud

Address

Rõuge vald, Võrumaa

RMK PAGANAMAA MAASTIKUKAITSEALA MATKARAJAD

Viis erinevat tähistatud matkarada, pikkustega 0,9 km, 2,7 km, 3,8 km, 4,3 km ja 4,7 km. Radade algus Piirioru pervelt Raadi mäelt.

Address

Paganamaa, Võru Maakond

Avatud

Alati avatud

RMK LUHASOO ÕPPERADA

Rada algab õpperaja parklas. Luhasoo maastikukaitsealal kulgev õpperada on 5 km pikkune ring, mis on osaliselt kaetud laudteega. Raja keskpunktis oleval rabasaarel on ööbimiseks väike metsaonn.

Avatud

Alati avatud

Address

Kellämäe küla, Rõuge vald, Võru maakond

RMK HINNI KANJONI ÕPPERADA

Hinni kanjon on 15-20 meetri sügavune sälkorg. See suursugune Devoni liivakivi loodusmälestis on oma sügavuse tõttu Eestis ainulaadne. Pole teada teisi sügavaid liivakivikanjoneid. Kanjoni pikkus on u 200 meetrit, laius ülesvoolu minnes 6-10 meetrit, mis kitseneb kiiresti 3 m laiuseks.

Address

Nursi küla, Rõuge vald, Võru maakond

Avatud

Alati avatud

RMK KIRIKUMÄE JÄRVE MATKARADA 

Kirikumäe maastikukaitsealal saab matkata ümber Kirikumäe järve. Raja pikkus on 3,2 km. Rada on tähistatud, varustatud puidust suunavate viitade ja infotahvlitega. 

Avatud

Alati avatud

Address

Kirikumäe küla, Võru vald, Võru maakond

RMK KAVADI JÄRVE MATKARADA

Kavadi järve kallast mööda kulgev matkarada on 2,2 km pikk. Matkarada algab ning lõpeb Uue-Saaluse pargis, kus on puhkekoht, grillimisrestiga lõkkeasemed ja telkimisplats.

Address

Uue-Saaluse küla, Rõuge vald, Võru maakond

Avatud

Alati avatud

RMK ÖÖBIKUORU VÄIKE MATKARADA

Rada algab Ööbikuoru külastuskeskuse juurest ja on 450 m pikk. Matkarada, võib pidada eraldi vaatamisväärsuseks, kuna rajal on näha Rõuge ürgorgu suubuv lühike sälkorg – tsori, mille järskudel nõlvadel paljandub paekivi. 

Avatud

Alati avatud

Address

Tindi küla, Rõuge vald, Võru maakond

RMK VÄLLAMÄE MATKARADA 

Vällamäe matkarajal pikkus on 2,2 km, kus võid kogeda võimsat Eestis ainulaadset kõrguste vahet.

Address

Vällamägi, Haanja küla, Rõuge vald, Võru maakond

Avatud

Alati avatud

RMK matkatee Pähni -Ähijärve

Matka algus Pähni külastuskeskuse või Karula rahvuspargi keskuse juures ning on 105km pikk. Eestimaa kõige, kõigem matkaradade lõik. Rada kulgeb mööda kõige suurema langusega Piusa jõe kallast, möödub Eestimaa kõige kõrgemast liivakivipaljandist Härma müürist, kõrgemaist tipust Suur Munamäest ja kõige sügavamast järvest Rõuge Suurjärvest.

Avatud

Alati avatud

Address

Rõuge vald, Pähni, 66116

EESTIMAA LÕUNATIPU LOODUSE ÕPPERADA 

Lõunatipu looduse õpperada algab Naha talu suure, neljameetrise ümbermõõduga tamme alt ning on 4,8 km pikk. Matkarada kulgeb riigipiiri vahetus läheduses, mistõttu peab kindlasti kaasas olema isikut tõendav dokument.
Peetri jõe kaldal on lõkkekoht.

Address

LÕUNATIPU, Karisöödi küla, Rõuge vald, Võru maakond

Avatud

Alati avatud

et
Scroll to Top